Filmový klub

Pondělí, 22.10.2018

17:30

Kino Napajedla

Všichni dobří rodáci + HOST | 100 let ČSR

Film uvádíme k výroční 100 let ČSR, kdy vzácným hostem večera je herečka Drahomíra Hofmanová, která si zahrála jednu z hlavních ženských rolí v tomto titulu. Těšte se na úvod a diskusi před filmem. Téměř už legendární film režiséra Vojtěcha Jasného začíná v jedné malebné moravské vesnici v květnu 1945. Lidé tady prožívají nejkrásnější dny svého života, večer se všichni scházejí v hospodě U Vola při vínku a muzice, kde hlavní prim vede bezstarostný piják Zášínek. Přichází však únor 1948. Vesnice se rozděluje na dva nesmiřitelné tábory. Poklidné časy rodáků končí... Vstupné 70 Kč dospělí, 50 Kč senioři, studenti a členové Filmový klub Napajedla. Režisér Vojtěch Jasný sbíral materiál pro Rodáky od roku 1946. Spolu s Kachyňovou a Procházkovou Nocí nevěsty přinesl pravdivé svědectví o poválečných osudech vesnice, především o dramatickém přelomu padesátých let Je to jeden z nejkrásnějších a myšlenkově nejhlubších filmů v celé historii naší kinematografie. Mnoho let byl pečlivě ukryt v trezoru, ale přesto mezi lidmi koloval na stovkách videokazet. Není to pouhé popisné vyprávění, ale básnické převyprávění dramatických lidských osudů, které se dostaly do konfliktu s mocí, násilím a krutostí. Vojtěch Jasný ve filmu, který mu mimo jiné přinesl cenu za režii z MFF v Cannes 1968, poskytl mimořádnou příležitost plejádě našich hereckých osobností a životní roli nabídl především Radoslavu Brzobohatému.

Čtvrtek, 01.11.2018

19:00

Kino Napajedla

Utoya, 22. července | Cyklus severského filmu

Norský snímek Utøya, 22. července zachycuje masakr na letním táboře Svazu dělnické mládeže na ostrůvku u Osla v létě 2011. Skutečnou tragédii, při níž přišlo o život sedm desítek převážně mladých lidí, režisér Erik Poppe zpracoval jako drama natočené v reálném čase bez hudby a střihu – vytrvale sleduje mladou Kaju, která se snaží bezhlavé střílení přežít a zároveň najít v chaosu a panice svou mladší sestru. Snímek vznikl na základě reálných svědectví, scénář filmu je založen na hloubkových rozhovorech s přeživšími a snaží se co nejvěrněji zachytit pocity mladých, kteří byli v moment útoku na ostrově. Popisuje události z jejich perspektivy a skládá hold jejich odvaze.

Titulky

Filmové klasiky a nová díla světové i domácí kinematografie z distribuce různých artových distributorů - to vše 2 čtvrtky v měsíci. Mnohdy nízkorozpočtová produkce filmů, které se odlišují od komerce, mainstreamu, snažíci se pracovat s estetikou filmů a filmových postupů. 

Diváci si mohou na místě zakoupit za 60 Kč kartičku od AČFK pro rok 2018 (zelená barva), díky které mají automaticky po dobu jednoho roku slevu 20 Kč na klubové projekce a další výhod. Seznam akcí/výhod najdete na http://www.acfk.cz/akce/.

ZVÝHODNĚNÍ | Diváci, kteří si v Kino Napajedla zakoupili členskou průkazku v roce 2017 (růžová barva), mají nárok na bezplatnou výměnu oproti starému průkazu. Noví členové platí částku 60 Kč.


Nahoru Přesunout se na začátek stránky

© 2018 Kino Napajedla
Realizace rotate Rotate