Filmový klub

Čtvrtek, 12.12.2019

19:00

Kino Napajedla

Matthias a Maxime + HOSTÉ | Ozvěny 20. QFF Mezipatra

Filmové ozvěny festivalu MEZIPATRA s úvodem a besedou po filmu!  Letos poprvé proběhnou ozvěny 20. ročníku festivalu Mezipatra QFF také v Kině Napajedla, a to v rámci filmového klubu. Uvidíte nový film kanadského režiséra Xaviera Dolana, Matthias a Maxime, který na letošních Mezipatrech soutěžil o nejlepší celovečerní film. Film uvede Vladimír Babica, lgbt rodič, který se po filmu v následné besedě dotkne života lgbt ve zlínskem kraji a také  Czeslaw Walek /předseda Prague Pride a Jsme fér/  s příspěvkem k  "manželstvi pro všechny", tématu, které částečně rozděluje současnou českou společnost. Matthias a Maxime jsou nerozluční kamarádi už od dětství. Když jsou ale během natáčení studentského filmu vyzváni, aby se políbili před kamerou, vše se náhle promění. Zdánlivě nenarušitelné pouto je znejistěno pochybnostmi – jaké city k sobě opravdu chovají? Léta plynou a jejich cesty se rozchází, s třicítkou na krku však musí oba shodně učinit rozhodnutí, která zásadně ovlivní jejich budoucnost. V osmém snímku se Xavier Dolan opět pouští do témat přátelství, rodinných vztahů a zamilovanosti, aby přinesl intimní portrét dvou tápajících mužů, v nichž se jeden snaží potlačit svou přirozenost a druhý žít autenticky. Mezipatra Jsme queer filmový festival organizovaný občanskými sdruženími Mezipatra a STUD Brno. Každoročně představíme kolem stovky českých i zahraničních filmů s LGBTQ+ tématy a jejich tvůrce a tvůrkyně. Filmy oceňuje odborná porota v rámci prestižní mezinárodní soutěže mezinárodních filmů. Nedílnou součástí programu jsou doprovodné diskuze, přednášky, workshopy, výstavy a party. Hlavní část festivalu probíhá v Praze a Brně a formou ozvěn ve vybraných městech v ČR. Queer osvobozuje Co se vlastně skrývá pod pojmem queer? Do skupiny queer se vejdou všichni, komu jsou tradiční genderové kategorie těsné bez ohledu na sexuální orientaci nebo rodovou identitu. Queer osvobozuje od tradičního vnímání sexuálních a genderových identit založených na neměnných kategoriích muž/žena, heterosexuální/homosexuální. Mise A proč to všechno děláme? Prostřednictvím queer programu a jeho reflexe dáváme lidem v České republice prostor pro objevování různorodosti genderových a sexuálních identit. Každoročně náš festival navštíví kolem 12 000 diváků a divaček, kterým se snažíme nejen rozšířit obzory, ale také nabídnout prostor pro setkávání a sebevyjádření. Mezipatra pomáhají porozumět vlastní identitě a významům, které se vážou k pojmu “queer”. DALŠÍ INFORMACE o projektu MEZIPATRA naleznete ZDE. Pro členy filmových klubů sleva 20 Kč na vstupném. Upozornění: v rámci akce mohou být pořizovány fotografie a videozáznamy sloužící k propagačním aktivitám pořadatele.

Titulky

Filmové klasiky a nová díla světové i domácí kinematografie z distribuce různých artových distributorů - to vše zpravidla 2 čtvrtky v měsíci. Mnohdy nízkorozpočtová produkce filmů, které se odlišují od komerce, mainstreamu, snažíci se pracovat s estetikou filmů a filmových postupů. 

Diváci si mohou na místě zakoupit za 80 Kč kartičku od AČFK pro rok 2019 (červenorůžová barva), díky které mají automaticky po dobu kalendářního roku 2019 slevu minimálně 20 Kč na klubové projekce a další výhody nejen v Kino Napajedla, ale také v dalších kinech. Členský průkaz Asociace českých filmových klubů je platný ve všech filmových klubech po celý rok 2019 (ČR i SR). Opravňuje také ke slevám na vybraných filmových a divadelních akcích včetně zlevněné akreditace na Letní filmovou školu. 

Seznam akcí/výhod najdete na http://www.acfk.cz/akce/.


Nahoru Přesunout se na začátek stránky

© 2019 Kino Napajedla
Realizace rotate Rotate