Kalendář akcí

Potmehúd

Přidat událost do kalendáře

Pátek, 09.02.2018 / 19:00 / Kino Napajedla

3D kino

Současný tanec

Csaba Molnár a kol.: POTMEHÚD & Radovan Předskok

Autorský projekt pětice slovenských tanečníků, kteří současným tancem znovuobjevují folklórní umělecký projev a čirou sílu nespoutané lidové tvorby. Folklorní tanec je dnes často synonymem tradice a kulturního dědictví, tedy historie. V inscenaci Potmehúd se tanečníci snaží znovuobjevit a rehabilitovat tento prapůvodní umělecký projev, zbavit ho muzeálních nánosů a nanovo prožít čirou sílu nespoutané lidové tvorby a přirozené, neumělecké performativnosti. Vytvářejí vlastní originální folklor inspirovaný vitální a pulzující energií lidového tance , tedy jeho skutečnou podstatou, nikoli pohybovými vzorci. Každý z tanečníků vnáší do inscenace svou vlastní zkušenost a osobnost a jednotlivé výstupy proto balancují mezi humorem a dramatem, emotivností a cynizmem. Potmehúd je skutečné divadlo, ale ne díky technické preciznosti, ale proto, že zve diváky ke sdílení tady a teď.

"Krása folklorního tance pro mne spočívá ve schopnosti propojit lidi tak, že v průběhu tance instinktivně komunikují tělem na lidské i společenské úrovni. Osvobozují a naplňují tak svého ducha, ale zároveň se ukotvují v komunitě." (Csaba Molnár)

Inscenace je inspirována představením Journey Home, kterou uvedl Les SlovaKs Dance Collective v roce 2010 na festivalu Hybaj ho! Každé představení bude doprovázet speciální host, který bude začleněn do jevištní hry a bude tanečníky překvapovat. Na festivale Malá inventura ním bude sám autor projektu Csaba Molnár.

Autor (autorský tým): Csaba Molnár a kol.

Choreografie:Csaba Molnár and kol.

Námět: Lucia Kašiarová

Hudba:Tomáš Vtípil

Kostýmy: NOVADIVA

Produkce:ALT@RT

Koprodukce: BOD.Y

Účinkují:Lucia Kašiarová, Soňa Ferienčíková, Zdenka Brungot Svíteková, Martin Talaga, Lukáš Homola a host z folklórního souboru Radovan Předskok.

Do taneční inscenace se zapojí také tanečník folklórního souboru RADOVAN PŘEDSKOK.

Současně se můžete těšit také na krátké "předskokanské" pásmo členů téhož tanečního souboru.

Vstupné: 120/100 Kč Předprodej vstupenek v Informačním centru Napajedla.Nahoru Přesunout se na začátek stránky

© 2018 Kino Napajedla
Realizace rotate Rotate