Kalendář akcí

Tři billboardy kousek za Ebbingem | Nominace OSCAR 2018

Přidat událost do kalendáře

Neděle, 04.03.2018 / 19:30 / Kino Napajedla

3D kino

USA 2017 110 min

Krimi / Drama / Komedie

REŽIE: Martin McDonagh, SCÉNÁŘ: Martin McDonagh

KAMERA: Ben Davis, HUDBA: Carter Burwell

HRAJÍ: Frances McDormand, Woody Harrelson, Sam Rockwell, Abbie Cornish, Lucas Hedges, Željk

Nepřístupné pro děti do 15 let

Mildred Haynesové (Frances McDormand) zavraždili dceru. A protože se vyšetřování už několik měsíců bezvýsledně vleče, rozhodne se jednat. U vjezdu do města vylepí na tři billboardy velmi kontroverzní vzkazy adresované váženému šéfovi místní policie (Woody Harrelson).

Tímto nezvyklým činem začíná bitva mezi Mildred a zástupci zákona. Když se do věci vloží ještě další policista (Sam Rockwell), nevyzrálý maminčin chlapeček se zálibou v násilí, souboj mezi místním policejním oddělením a osamělou, ukřivděnou a hlavně rozzuřenou bojovnicí se může rozjet na nejvyšší obrátky.

Komediální drama plné černého humoru napsal a natočil Oscarem oceněný režisér Martin McDonagh. „To, co se stalo Mildredině dceři, je smutné a strašné a cítil jsem, že nejdůležitější bude udržet to v rovině komedie i navzdory vší té zoufalé černi,” říká McDonagh. Hlavní roli napsal přímo na tělo herečce Frances McDormand, která ji charakterizovala slovy: „Myslím, že nemusíte vždycky chápat Mildredino chování, ale určitě ji nebudete nikdy nenávidět a pomlouvat.

Film Tři billboardy kousek za Ebbingem již získal čtyři Zlaté glóby, ocenění na festivalech v Benátkách a Torontu a je považován za jednoho z adeptů na blížící se Oscary.

TitulkyNahoru Přesunout se na začátek stránky

© 2019 Kino Napajedla
Realizace rotate Rotate