Kalendář akcí

Na tělo | HOST režisérka filmu

Přidat událost do kalendáře

Pondělí, 26.03.2018 / 18:00 / Kino Napajedla

3D kino

dokumentární

Nevhodné pro děti do 12 let

Obyčejný svět neobyčejného fotografa Jindřicha Štreita

HOSTEM  projekce bude samotná režisérka, napajedelská rodačka, Libuše Rudinská. Těšit se tak můžete na úvod a besedu k filmu.

Celovečerní snímek NA TĚLO, který uvádíme za účasti samotné režisérky v Kině Napajedla v pondělí 26.3. v 18.00, odhaluje osobní nastavení a životní filozofii fotografa Jindřicha Štreita. Dokumentem si tak připomene výstavu v Muzeu Napajedla Jindřich Štreit: Brána naděje, kterou jste mohli navštívit v lednu a únoru 2016.

Film původně byl zamýšlen jako pocta k jeho sedmdesátinám v roce 2016 a jeho hlavním tématem mělo být sepětí fotografa s krajinou Sudet a jejími lidmi, kde Štreit celý život žije. Téma ale přerostlo autorku, která díky dlouhému času stráveného přípravou a komunikací s fotografem se rozhodla pro intimnější sondu do jeho života. Štreit, se kterým autorku (jeho studentka na FAMU) pojí 25leté přátelství, na tuto linku váhavě přistoupil a autorce pomalu dovolil dostat se mu pod kůži, ba přímo NA TĚLO.

Ve snímku proto budeme, vedle Štreitovy hvězdné fotografické kariéry, především vnímat jeho životní nastavení, ponoříme se do tajemství jeho vztahů s nejbližšími, s jeho okolím a budeme svědky událostí jeho života, a některých dramatických momentů dokonce i v přímém přenosu. Film je protknutý humorem a radostí ze života a právě na pozadí vážnosti nabízí příjemný intimní, místy až dechberoucí zážitek.Nahoru Přesunout se na začátek stránky

© 2019 Kino Napajedla
Realizace rotate Rotate