Kalendář akcí

King Skate + úvod, host, hudba | narozeniny filmového klubu

Přidat událost do kalendáře

Čtvrtek, 27.09.2018 / 19:00 / Kino Napajedla

3D kino

Česko, 2018, 80 min

Dokumentární

Režie a scénář: Šimon Šafránek, Kamera: Jiří Chod, Producenti: Kateřina Černá, Střih: Šimon Hájek, Zvuk: Martin Roškaňuk, Marek Musil

Přístupné bez omezení

UŽ JSME TADY ROK! FILMOVÝ KLUB NAPAJEDLA! Chcete slavit s námi?

Přijď už po 18.00, vem si svůj skate a zajezdi si na překážkách přímo před budovou kina!

Pak přijďte na premiéru dokumentárního snímku KING SKATE - kultovní postavy českého a světového skateboardingu v příbězích zlámaných kostí, nezlomných přátelství a divoké jízdy za svobodou uprostřed komunismu. 

Čeká vás host, Tomáš Klanica – oldschool skater a zakladatel zlínského soundsystemu MUTHAPHONE, který se postará i o hudební zážitek. Ten doplní i Zuza na aute z Blavy a její audiopásky. Pro diváky budou připraveny předrevoluční jednohubky a jiné ČSSR pochutiny.

Přijďte a čeká vás skvělý večer až do pozdních hodin!

O filmu (80 min.):

Přilepit se k betonu. Vysvištět prostorem. Mít to všechno v pohybu. Skateboard! V šedi ČSSR 70. a 80. let něco úplně jiného, úplně nového. Láska na první pohled. Nekonečnej mejdan. Adrenalin. Kultovní postavy českého a světového skateboardingu v příbězích zlámaných kostí, nezlomných přátelství a divoké jízdy za svobodou uprostřed komunismu.

Proč tento film:

"No protože jsme do něj položili tolik úsilí a srdíčka, jako už dlouho do ničeho. Ani přesně nevím, proč je to tak divoce silný a magnetický materiál. Jestli je to těmi archívy, hudbou, těmi neohroženými hrdiny v hlavních rolích. No, něco prostě na tomhle mejdanovém filmu je, a má to sílu uhranout i lidi, kteří se o skejty prakticky vůbec nezajímají. Ověřil jsem si to už několikrát na různých zkušebních projekcích, kam jsem zval známé, kterým se kolikrát moc nechtělo, ale nakonec do jednoho odcházeli v příjemném překvapení a se širokým úsměvem. To je pro mě dobrý důvod pokusit se King Skate šířit dál a dál."
Ivo Andrle, AerofilmsNahoru Přesunout se na začátek stránky

© 2019 Kino Napajedla
Realizace rotate Rotate