Kalendář akcí

Domestik

Přidat událost do kalendáře

Čtvrtek, 11.10.2018 / 19:00 / Kino Napajedla

3D kino

Česko / Slovensko, 2018, 117 min

Drama / Psychologický / Thriller

Režie: Adam Sedlák, Scénář: Adam Sedlák, Kamera: Dušan Husár, Hudba: Vložte kočku

Nevhodné pro děti do 12 let

Každá posedlost má vedlejší účinky. V minimalistické studii sledujeme rozpad těla, vztahu i mysli v působivém debutu Adama Sedláka.

Roman (Jiří Konvalinka) je vrcholový cyklista, který se zotavuje ze zranění pomocí náročného cvičení a přísné životosprávy. Aby zlepšil svůj výkon, spí dokonce v kyslíkovém stanu, který si nechal postavit v ložnici. To ale těžce nese jeho žena Šarlota (Tereza Hofová), která už dlouho touží po dítěti. S každou další nocí v kyslíkovém stanu se jejich vztah proměňuje. Podaří se jim v tomto klaustrofobním prostředí ještě znovu nadechnout?

Minimalistická studie je debutem scenáristy a režiséra Adama Sedláka, který byl v roce 2015 oceněn Filmovou nadací prvním místem za nejlepší nerealizovaný scénář. Domestik byl uveden ve světové premiéře na letošním karlovarském festivalu, kam byl vybrán jako jeden ze dvou českých zástupců do prestižní hlavní soutěže. Tvůrci filmu Domestik byli za svou předchozí mini-sérii Semestr (2016) nominováni na Cenu české filmové kritiky v kategoriích Objev roku a Mimo kino.Nahoru Přesunout se na začátek stránky

© 2019 Kino Napajedla
Realizace rotate Rotate