Kalendář akcí

iShorts OCAR 2019 | Nominované krátké hrané filmy

Přidat událost do kalendáře

Čtvrtek, 28.03.2019 / 20:00 / Kino Napajedla

3D kino

Projekce nejzajímavějších krátkých filmů u významných filmových festivalů jako jsou: Cannes, Berlinale, Clermont-Ferrand, Sundance a mnoho dalších. 

Večer divákům představí všechny finalisty ceny americké Akademie Filmových umění a věd za nejlepší hraný krátký film včetně vítězných filmů.

Matka (Španělsko), režie: R. Sorogoyen, 2017, 19 min.

Rozvedené matce volá její sedmiletý syn, který je na dovolené se svým otcem. Nejdřív je telefonát důvodem k radosti, ale brzy se stane noční můrou, když chlapec řekne, že je sám a že nemůže najít svého otce, který před chvílí někam odešel.

Fauve (Kanada), režie: J. Comte, 2018, 17 min.

Ve filmu zasazeném do prostředí povrchového dolu dělají dva chlapci zdánlivě nevinné klukoviny a jejich jediným svědkem je Matka příroda. Jejich hra se ale stane konfrontací a nabere nebezpečných rozměrů.

Marguerite (Kanada), režie: M. Farůey, 2017, 19 min.

Starší žena se velmi sblíží se svou zdravotní sestrou. Toto přátelství ji inspiruje k tomu, aby odhalila své skrývané touhy, a tak se smířila se svojí minulostí.

Detainment (Irsko), režie: V. Lambe, 2018. 30 min.

Dva desetiletí chlapci jsou zadrženi policií kvůli podezření z únosu a vraždy batolete. Příběh je založený na skutečné události a na přepisech rozhovorů v rámci případu Jamese Bulgera, který v roce 1993 šokoval celý svět a dodnes budí rozhořčení v britské společnosti.

Barva kůže (USA) - VÍTĚZNÝ SNÍMEK, režie: G. Nattiv, 2018, 20 min.

V malém supermarketu v dělnickém městě se černoch zpovzdálí usměje na 10 letého bílého chlapce. Tento zdánlivě nevinný moment se zvrátí v nemilosrdnou válku dvou gangů se šokujícím koncem.

 

TitulkyNahoru Přesunout se na začátek stránky

© 2019 Kino Napajedla
Realizace rotate Rotate