Kalendář akcí

Manželské etudy: Nová generace | Cyklus dokument

Přidat událost do kalendáře

Neděle, 05.05.2019 / 18:00 / Kino Napajedla

3D kino

Česko, 2019, 91 min

Dokumentární

Režie, scénář a produkce: Hana Třeštíková, Kamera: David Cysař, Střih: Jakub Hejna, Zvuk: Richard Müller

Nevhodné pro děti do 12 let

Sedm let štěstí, lásky i bolestivých pádů v životě Mirky a Kuby. Strhující zachycení soukromých dramat mladého českého páru je režijním debutem Hany Třeštíkové.

Mirka a Kuba se seznámili na technoparty, narodila se jim dcera a rozhodli se vzít. Svatbou začíná sedm let štěstí, lásky i bolestivých pádů. Mladá dvojice čelí odvěkým výzvám, ale také lákadlům a záludnostem života v současném Česku. Přichází stěhování za město, druhé dítě, hypotéka, krize. Dokáže rodina společně překonat největší překážku? Pomocí časosběrné metody zachycuje Hana Třeštíková ve svém režijním debutu soukromá dramata strhujícím způsobem. Navazuje tak na dílo své matky Heleny, která tento populární formát proslavila.

Proč tento film: 
"Populární cyklus Manželské etudy je často spojován s pohledem do minulosti. V retro duchu sledujeme životní osudy protagonistů v době, která se pro mnohé diváky jeví už vzdálená. S novou generací Manželských etud přichází nový náboj - najednou se ztrácí ten osvobozující odstup mnoha let od často dramatických okamžiků, které sledujeme. Mirka a Kuba prožívají své osudy tady a teď, mluví dnešním jazykem a pohybují se v prostředí, ve kterém se pohybujeme i my. Jakoby to jejich příběhu dodávalo palčivost a autenticitu. Problémy, které řeší, jsou nám silně povědomé a jitří naše emoce. A bez diváckých emocí se žádný dobrý film neobejde." 
Ivo Andrle, Aerofilms

Rozhovor s režisérkou filmu najdete ZDE. 

S průkazkou Asociace českých filmových klubů získáváte slevu 20 Kč na vstupném.Nahoru Přesunout se na začátek stránky

© 2019 Kino Napajedla
Realizace rotate Rotate