čtvrtek
7. 10.
20:00
Bláznivý Petříček

Bláznivý Petříček

Filmový klub, Drama, Romantický, Krimi, Komedie, Titulky, Nepřístupný mládeži do 15 let

Francie / Itálie, 1965, 110 min

Tato akce již proběhla a nelze na ni zakoupit vstupenky

Režie: Jean-Luc Godard, Předloha: Lionel White (kniha), Scénář: Jean-Luc Godard, Rémo Forlani, Kamera: Raoul Coutard, Hudba: Antoine Duhamel

Přijďte odstartovat podzimní sezónu filmového klubu a rozloučit se tak s létem i s legendárním francouzským hercem Jean-Paul Belmondem, který dobyl nejedno ženské srdce, ale hlavně svým šarmem a úsměvem  zazářil na filmovém plátně. 

Speciální projekci uvedeme ve spolupráci s mezinárodním programem filmové výchovy CinEd.

Příklon k existencialismu, pocitová platforma 60. let, hledání východisek - to jsou zdroje, z kterých vyvěrá příběh Ferdinanda, který přišel o práci a v bezútěšné situaci s pocitem zbytečnosti nachází útěchu ve vztahu k Marianne. Tento motiv je zakomponovaný do gangsterského podhoubí. Ferdinand se celou dobu domnívá, že Marianne je sestrou gangstera; rozčarování z poznání, že je jeho milenkou, zaplatí oba životem. Godardova svoboda vyjadřování vytváří osobitý styl díla, v kterém se slučuje subjektivizující proud s cinema-vérité a ústí do podoby pestré koláže. Svérázný, nekonvenční Belmondo využívá prostor na improvizaci, jeho projev osciluje mezi něžnými, humornými a vážnými polohami. Film je variací na známá godardovské témata: lásku, která přináší smrt, hledání svobody, problém jazyka a komunikace, romantickou představu o možnosti návratu k přírodě a deziluzi ze zklamání. O lhostejnosti, pocitu marnosti a cynismu moderní doby.

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Viac informácí o souborech cookie najdete zde.