čtvrtek
1. 12.
18:30
Oáza | film + debata s hosty

Oáza | film + debata s hosty

Filmový klub, Drama, Titulky, Nepřístupný mládeži do 15 let

Srbsko / Nizozemsko / Slovinsko / Bosna a Hercegovina / Francie, 2020, 122 min

Tato akce již proběhla a nelze na ni zakoupit vstupenky

Režie a scénář: Ivan Ikić, Kamera: Milos Jacimovic

V rámci Mezinárodního dne osob se zdravotním postižením, který si připomínáme 3. prosince, se u nás v kině uskuteční projekce filmu Oáza a zúčastní se i hosté a po projekci bude následovat online debata. Hosty budou Ing. Milan Kostelník, ředitel distribuční společnosti Balkanfilm, a spojíme se i s Bc. Vendulou Sokolovskou, odbornicí na problematiku a pracovnicí sociálních služeb v Olomouci.

Provokativně skutečné zkoumání lásky na beznadějném místě. Když je Marija umístěna do ústavu pro mentálně postiženou mládež, padnou si do oka se svéhlavou Draganou. Jejich přátelství je ohroženo ve chvíli, kdy se ukáže, že se obě zamilovaly do místního introverta Roberta. Ikičův film je založen na silném konceptu, kde namísto herců hrají skutečně mentálně postižené osoby. Film vznikl na základě skutečné situace, o které se režisér Ikič doslechl při natáčení jiného filmu. Snímek je plný emocionálních zvratů. Vypráví o netradičním milostném trojúhelníku a o zoufalé touze po svobodě a sblížení lidí, kteří chtějí prožít své životy po svém. Film byl v roce 2020 oceněn na festivalu v Benátkách cenou Europa Cinemas Label pro nejlepší evropský film.

Cena 120 Kč / 100 Kč pro členy filmového klubu. Sleva 50 % pro ZTP.

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Viac informácí o souborech cookie najdete zde.