čtvrtek
28. 10.
19:30
Spalovač mrtvol

Spalovač mrtvol

Filmový klub, Drama, Horor, Nevhodný pro děti do 12 let

Československo, 1968, 96 min

Tato akce již proběhla a nelze na ni zakoupit vstupenky

Režie: Juraj Herz, Předloha: Ladislav Fuks (kniha), Scénář: Ladislav Fuks, Juraj Herz, Kamera: Stanislav Milota, Hudba: Zdeněk Liška

Temný příběh je adaptací stejnojmenné novely spisovatele Ladislava Fukse, která v žánru psychologické grotesky rozehrává přerod obyčejného muže v psychopatického vraha. Karel Kopfrkingl je zaměstnancem krematoria, ale jinak vede šťastný a klidný život s manželkou a dětmi. Stálá přítomnost smrti ho však pohlcuje natolik, že se nechává ovlivnit sílící nacistickou propagandou, podle níž jakákoliv rasová nečistota nemá právo na existenci. Kopfrkingl se stává aktivním členem nacistické strany, účastní se štvanice na Židy a neváhá ve jménu ideologie zlikvidovat i vlastní rodinu. Pozvolná proměna mírumilovného muže v lidskou zrůdu odhaluje se vší naléhavostí, jak je člověk schopen nechat pod vlivem ideologie vyhřeznout své temné stránky.

Vstupné: 100 Kč/ 80 Kč pro členy filmového klubu Napajedla nebo držitele karet AČFK.

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Viac informácí o souborech cookie najdete zde.