pondělí
27. 6.
19:30
Všechno nejlepší, Chiaro!

Všechno nejlepší, Chiaro!

Filmový klub, Drama, Titulky, Nepřístupný mládeži do 15 let

Itálie / Francie, 2021, 121 min

Tato akce již proběhla a nelze na ni zakoupit vstupenky

Režie a scénář: Jonas Carpignano, Kamera: Tim Curtin, Hudba: Dan Romer, Benh Zeitlin

Snímek režiséra Jonase Carpignana empaticky vypráví příběh dívky, která byla okolnostmi nucena rychle dospět.

Patnáctiletá Chiara má mnoho přátel, dvě sestry a pozorné milující rodiče. Do jejího spokojeného života nezvratně zasáhne násilný incident a následné zmizení otce. Na povrch tak vyplavou skutečnosti, které otec před Chiarou tajil a před kterými zbytek rodiny zavíral oči. Chiara je postavena před rozhodnutí, jakým směrem se bude dál ubírat její život. Snímek režiséra Jonase Carpignana, který zazářil v sekci Directors' Fortnight na festivalu v Cannes, empaticky vypráví příběh dívky, která byla okolnostmi nucena rychle dospět. To vše v prostředí fotogenické Kalábrie, ve které jsou zločin a násilí běžnou součástí života.

Proč tento film?
"Dospívání je obtížným obdobím pro každého z nás, málokdo si ale dokáže představit, jak srdcervoucí to může být, když je mladý člověk násilím vytržen z prostředí, kde zapustil kořeny. Jonas Carpignano ve svém třetím snímku citlivě a empaticky nahlíží výjimečně těžké období v životě patnáctileté Chiary, které se po jedné narozeninové oslavě zhroutí celý svět a vše, čemu doposud věřila. Výkon neherečky Swamy Rotolo a celé její rodiny dodává filmu neskutečný drajv a autentičnost, při sledování tak máme dojem, jako by rodina Gurreasiů žila a dýchala přímo vedle nás. Talentovaná herečka svou energií přímo stříkající z plátna strhla celý Velký sál hotelu Thermal. Nejenže se mladý režisérský talent zaměřuje na její osobní cestu, ale chytře mixuje žánr rodinného comig-of-age dramatu s mafiánským thrillerem. Před našima očima tak vyvstává intimní a vrstevnatý příběh zahalený hávem zlověstného tajemství."
Beata Mrazíková, Aerofilms

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Viac informácí o souborech cookie najdete zde.