Minifestival multimediální a scénické tvorby | 19. 2. 2022

V prostorách Klub kultury Napajedla se v sobotu 19. 2. 2022 uskutečnil již čtvrtý ročník Minifestivalu multimediální scénické tvorby, na kterém vystoupili mladí umělci z brněnské Janáčkovy akademie múzických umění. Návštěvníci tak mohli zažít komponovaný večer, který se skládal z krátkých pohybových performancí využívajících videoprojekce. Představení studentů vznikla v rámci předchozího rezidenčního workshopu, který proběhl na půdě Klub kultury Napajedla pod vedením jednotlivých pedagogů ateliérů Fyzického divadla, Světelného designu a Audiovizuální tvorby a divadla. Právě setkání fyzického divadla s videoprojekcí bylo ústředním tématem workshopu.
 
Pro tuto specifickou formu scénické tvorby na pomezí svébytných uměleckých disciplín našli tvůrci již před několika lety v Napajedlích skvělé technické i prostorové podmínky a rádi se sem vracejí. Úspěch festivalu tak navázal na předchozí ročníky minifestivalu v letech 2014, 2017 a 2018, které se též se setkaly s velkým ohlasem. Diváci během tohoto sobotního večera putovali za jednotlivými představeními i dalšími prostory - Muzeum Napajedla , navštívili také Klášterní kapli a Kino Napajedla, kde program minifestivalu v 18 hodin začal a trval až do pozdních večerních hodin.
 

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Viac informácí o souborech cookie najdete zde.